kontakt.felgilab@gmail.com Godziny otwarcia: 8.00 - 17.00

pl Ulica Warszawska 49, 05-090 Dawidy (4 km od Al. Krakowskiej)

Jak regeneruje się felgi aluminiowe?

20.12.2022

Felgi aluminiowe stanowią alternatywę dla stalowych odpowiedników. Są dostępne na rynku w niższej cenie, jednak wiążą się z mniejszą trwałością i odpornością. W związku z tym, w przypadku zużycia nierzadko wymagany jest zakup nowych lub odnowienie posiadanych alufelg. To powszechny problem, dlatego warto odpowiedzieć na pytanie, jak regeneruje się felgi aluminiowe oraz jaką opcję naprawy wybrać.

Jak regeneruje się felgi aluminiowe?

Jak odnowić samochodowe felgi: samodzielnie czy w warsztacie?

W przypadku zużytych felg aluminiowych albo zakupimy nowe, albo postanowimy je naprawić. Druga opcja wydaje się tańsza i rozsądniejsza, jednak wówczas pojawia się dylemat, czy udać się do odpowiedniego serwisu lub warsztatu, czy postawić na samodzielną naprawę?

Naprawa na własną rękę ma sens w przypadku, gdy mamy odpowiednie doświadczenie oraz sprzęt, dlatego w większości przypadków lepiej skierować się do warsztatu. Zalety, które płyną z naprawy w warsztacie to m.in.:

  • Serwisy posiadają specjalne narzędzia i środki do właściwej pielęgnacji i regeneracji, więc poddana im felga będzie bliska pierwotnemu stanowi.
  • Fachowcy biorą na warsztat zróżnicowane rodzaje felg. Dlatego naprawimy tam zarówno felgi aluminiowe, jak i stalowe.
  • Alufelga to newralgiczny element samochodu, dlatego samodzielna naprawa może nie poprawić sytuacji. Wraz z naprawą w renomowanym warsztacie zmniejsza się ryzyko ew. niedopatrzeń czy błędów.
  • Regenerowane felgi to opcja mniej kosztowna, niż zakup nowych modeli, a uzyskane rezultaty będą niemal identyczne, jak w przypadku kupnej wersji.

Regeneracja felg aluminiowych w profesjonalnym warsztacie przynosi oczekiwane rezultaty i przywraca im utraconą trwałość. Ponadto rutynowe kontrole podnoszą bezpieczeństwo samochodu, ułatwiając wychwycenie nie tylko problemów z np. felgami, ale także innymi częściami pojazdu. 

Naprawa własnym kosztem może okazać się nieopłacalna, a w dodatku potencjalnie niebezpieczna dla części. Tę opcję powinniśmy rozważyć, gdy mamy doświadczenie w zakresie samochodów, a także odpowiednie sprzęty i akcesoria, które umożliwiają sprawną pracę.

 

Dlaczego warto regularnie pielęgnować alufelgi?

Regularna pielęgnacja aluminiowych felg samochodowych nie jest konieczna, ale z pewnością przydatna. Zaniedbane, nie tylko stracą na swojej atrakcyjności, ale także mogą z czasem zatracić swoją funkcjonalność.

Rutynowe przeglądy, pielęgnacja i ew. renowacje to ponadto mniejsze koszty w szerszej perspektywie czasowej. Zakup kompletu nowych felg aluminiowych to jednorazowy wydatek, który starczy na jakiś czas, ale nad wyraz drogi, w stosunku do okazjonalnych przeglądów i poprawek. 

Co więcej, aluminiowe wykonanie felg to wariant o mniejszej trwałości niż np. stalowe wersje. Felga z aluminium ma zatem większe ryzyko na potencjalne odkształcenia, zabrudzenia czy uszkodzenia. Dbałość o ten element auta, poprzez kontrole warsztacie samochodowym zapobiegnie potencjalnym nieprzyjemnościom, które mogłyby wyniknąć z powodu niesprawności lub nadwyrężenia.

Podsumowanie

Każdy właściciel samochodu decyduje, jak odnowić felgi aluminiowe swojego pojazdu. Studiując to pytanie, warto rozważyć zalety i wady różnych opcji. Jeśli podejmujesz decyzję o zakupie, pamiętaj: za zestaw nowych felg dużo zapłacisz, co w większości przypadków nie jest konieczne. 

Regeneracja felg aluminiowych jest korzystnym rozwiązaniem. Przy czym naprawa powinna być wykonywana w zaufanym i fachowym warsztacie samochodowym. Renomowany warsztat regeneruje alufelgi na podstawie właściwości danego modelu i dobiera odpowiednie rozwiązania konkretnie pod niego. Rutynowa pielęgnacja zwiększa trwałość felg, odświeża ich wygląd i przywraca do stanu, który jest zbliżony do pierwotnego.