kontakt.felgilab@gmail.com Godziny otwarcia: 8.00 - 17.00

pl Ulica Warszawska 49, 05-090 Dawidy (4 km od Al. Krakowskiej)

Piaskowanie felg aluminiowych

Piaskowanie felg aluminiowych

Piaskowanie felg aluminiowych

Twoje alufelgi straciły swój pierwotny wygląd? Nie spiesz się, nie musisz kupować nowego kompletu: piaskowanie felg aluminiowych wykonane przez Felgilab pozwoli odnowić je w atrakcyjnej cenie. Powierzając felgi naszym doświadczonym pracownikom, masz pewność, że całość zostanie wykonana sprawnie i szybko.

Piaskowanie felg aluminiowych: jak to wygląda?

Piaskowanie jest jednym z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów szlifowania felg aluminiowych. Proces ten polega na usunięciu warstwy starej farby, rdzy oraz plam olejowych za pomocą piaskarki i ścierniwa rozpylonego strumieniem sprężonego powietrza. Efektem tego jest gładka powierzchnia, która jest gotowa do ponownego polerowania lub malowania.

Proces piaskowania felg składa się z kilku etapów:

 1. Przygotowanie powierzchni. Obróbka felgi specjalnym związkiem chemicznym w celu usunięcia starej farby. Roztwór prawie całkowicie zmywa powłokę lub rozluźnia ją, co przyspiesza proces piaskowania.
 2. Piaskowanie. Czyszczenie powierzchni felgi i wystawienie na działanie piaskarki w celu usuwania resztek farby, plam bitumicznych i olejowych.
 3. Obróbka powierzchni i malowanie felg. Po piaskowaniu alufelga jest odtłuszczana i malowana, co przywróci jej oryginalny i estetyczny wygląd. 

Aby zapewnić skuteczne piaskowanie, wymagany jest wysoki profesjonalizm i wysokiej jakości sprzęt. Nasz zespół używa drobnego materiału ściernego, który tworzy minimalną chropowatość na powierzchni felgi. Nie jest widoczny gołym okiem oraz jednocześnie zwiększa zdolność metalu do wiązania się z materiałami i wydłuża żywotność nałożonej powłoki.

Ile kosztuje piaskowanie felg aluminiowych w Warszawie?

Cennik piaskowania felg w Warszawie może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak:

 • rozmiar i rodzaj felg (felgi aluminiowe droższe niż stalowe w konserwacji i naprawie),
 • poziom zniszczenia lub uszkodzenia,
 • ilość materiałów eksploatacyjnych. 

Wraz z piaskowaniem często wykonuje się kompleks innych usług renowacji felg aluminiowych, w tym naprawę, prostowanie i malowanie. Dlatego ostateczna cena będzie zależeć od rodzaju lakieru wybranego do malowania felg i zakresu innych prac niezbędnych do ich odnawiania.

Stołeczne warsztaty często obniżają koszty przy zamówieniu renowacji całego kompletu. Przykładowo cennik naszej firmy proponuje od 140 zł za odnawianie felg stalowych, natomiast cena piaskowania felg aluminiowych kosztuje od 320 zł za komplet.

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje piaskowanie i malowanie felg w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami, a podamy cenę, wstępnie oceniając aktualny stan felg.

Kilka powodów, aby wybrać serwis Felgilab

Chcesz odnowić swoje felgi aluminiowe i szukasz warsztatu, który wykona ich piaskowanie? A może interesuje Cię przechowalnia kół w Warszawie? Nie ma znaczenia, jakich usług konkretnie potrzebujesz — nasz zespół zapewni serwis w dowolnym kierunku.

Klienci wybierają nas ze względu na kilka zalet:

 1. Profesjonalny sprzęt. Posiadamy tylko profesjonalne piaskarki, ścierniwa i pasty polerskie, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty.
 2. Nowoczesne technologie. Wykonujemy piaskowanie i malowanie alufelg w jednym miejscu, stosując autorską technologię nakładania farby. Dzięki temu uzyskuje się większy efekt połysku, lustrzanej powłoki.
 3. Gwarancja jakości i atrakcyjna cena. Zawsze będziesz wiedzieć, ile kosztuje każdy etap pracy. Udzielamy gwarancję jakości na swoje usługi — co pozwala na pewność, że rezultaty będą zadowalające i że w razie potrzeby będzie możliwość naprawy lub wymiany. 

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a my podamy Ci, ile kosztuje dowolna usługa dla Twojego samochodu.

Farby których stosujemy

 • Piaskowanie felg aluminiowych
 • Piaskowanie felg aluminiowych
 • Piaskowanie felg aluminiowych
 • Piaskowanie felg aluminiowych
 • Piaskowanie felg aluminiowych