kontakt.felgilab@gmail.com Godziny otwarcia: 8.00 - 17.00

pl Ulica Warszawska 49, 05-090 Dawidy (4 km od Al. Krakowskiej)

Programowanie czujnika TPMS w Warszawie

Programowanie czujnika TPMS w Warszawie

Gdzie zaprogramować czujniki TPMS w Warszawie?

Twój pojazd został wyposażony w nowoczesne czujniki TPMS? A może chcesz czerpać z zalet tego rozwiązania i zamontować je w swoich oponach? Zrób to w Felgilab! Naszą specjalnością jest profesjonalny montaż i programowanie czujnika tpms. Klientom zapewniamy kompleksową usługę, w tym montaż czujników także w starszych modelach. Z chęcią udzielimy Ci rzetelnej pomocy w doborze najkorzystniejszego rozwiązania, które odpowie Twoim potrzebom i zmieści się w dysponowanym budżecie. Instalujemy oraz serwisujemy praktycznie wszelkie rodzaje czujników, na co pozwala nam spore doświadczenie i wiedza. To, co nas wyróżnia to wykwalifikowany personel i świetnie wyposażony warsztat.

Ile kosztuje programowanie TPMS?

Zadaniem systemu TPMS jest nadzorowanie poziomu ciśnienia w oponach pojazdu. Pozwala on na stałą oraz regularną kontrolę ogumienia. W przypadku zaobserwowania spadku ciśnienia przekazuje o tym informację kierowcy. Nowoczesny system TPMS ma ogromny wpływ na komfort i ekonomię jazdy oraz na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Do wytracania powietrza dochodzi przez kilka czynników jak rozszczelnianie ścianek opony i wentyli, zmiany temperatur czy uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystanie i regularny serwis TPMS niesie ze sobą wiele korzyści jak:

  • Przedłużenie żywotności opon- zbyt niskie ciśnienie opon doprowadza do szybszego zużycia się ich, jak i komponentów pojazdu.
  • poprawa trakcji samochodu poprzez zachowanie prawidłowego ciśnienia,
  • zmniejszenie kosztów związanych z serwisowaniem oraz kontrolą ciśnienia,
  • mniejsze zużycie paliwa- prawidłowo napompowane opony to mniejsze opory toczenia oraz lepsze właściwości jezdne,
  • wyższe bezpieczeństwo i komfort jazdy- niedopompowane opony wydłużają drogę hamowania, ponadto mają niekorzystny wpływ na stabilność pojazdu.

Zajmujemy się programowaniem czujników tpms toyota, ford, suzuki,opel insignia, hyundai tucson. Samo programowanie to wydatek rzędu ok. 100-250 zł za zestaw. Należy liczyć się z większym wydatkiem w przypadku zakupu nowego kompletu sensorów z usługą ich programowania oraz montażu. W tym wypadku cena może wynieść ok. 1000-1500 zł. Programowanie czujników tpms cena zależy od konkretnego modelu samochodu, a więc zachęcamy do kontaktu.

Jak zresetować czujnik TPMS?

Kodowanie czujników ciśnienia w oponach najlepiej powierzyć specjalistom, jednak ze zresetowaniem czujnika TPMS poradzi sobie każdy. W pośrednich układach TPMS komunikat wyświetli się, kiedy w jednym z kół ciśnienie spadnie bardziej niż w pozostałych czterech. W przypadku fałszywego alarmu, jak i po naprawie usterki koniecznie jest zresetowanie układu. Aby to zrobić, należy wybrać odpowiednie menu w komputerze pokładowym auta (TPMS, „ciśnienie powietrza”, „tyre pressure”, itp.), po czym ukaże się nam opcja resetu. Zazwyczaj wystarczy tylko po wybraniu tej funkcji przytrzymać przycisk obsługujący komputer pokładowy przez kilka sekund, wtedy układ zresetuje się i kontrolka ciśnienia zgaśnie. Jeżeli chodzi o układy bezpośrednie, najczęściej pomaga uzupełnienie braku powietrza w kole albo załatanie dziury i napompowanie opony, aby kontrolka zgasła. Często jednak zdarza się, że właściciel pojazdu zmuszony jest na wizytę w serwisie.

Ile kosztuje wymiana opon z TPMS?

Decydując się na praktyczny system TPMS, trzeba pamiętać, że wymiana opon z czujnikami jest trochę droższa. Warto jednak zapłacić nieco więcej za zwiększenie swojego bezpieczeństwa na drodze. Nasi wykwalifikowani mechanicy oferują sprawną wymianę opon z TPMS, z zachowaniem procedur, eliminujących ryzyko uszkodzenia czujników. Koła są wyważane i pompowane do optymalnego ciśnienia, a czujniki TPMS parowane z komputerem auta podczas procedury serwisowej. Cena wymiany opon zależy w dużej mierze od ich wielkości.

Bez wątpienia system TPMS powinien znaleźć się w każdym pojeździe, zarówno osobowym, jak i dostawczym. Zapewniamy fachowe programowanie czujnika tpms, montaż, sprzedaż oraz serwis. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.Farby których stosujemy

  • Programowanie czujnika TPMS w Warszawie
  • Programowanie czujnika TPMS w Warszawie
  • Programowanie czujnika TPMS w Warszawie
  • Programowanie czujnika TPMS w Warszawie
  • Programowanie czujnika TPMS w Warszawie