kontakt.felgilab@gmail.com Godziny otwarcia: 8.00 - 17.00

pl Ulica Warszawska 49, 05-090 Dawidy (4 km od Al. Krakowskiej)

Naprawa opon

Naprawa opon

Do uszkodzenia koła samochodowego może dojść niemal każdym momencie. W takiej sytuacji może być konieczna wymiana lub naprawa opony w serwisie. Jeśli szukasz centrum serwisowego w Warszawie, które zajmuje się naprawą opon, zwróć uwagę na Felgilab: nasi doświadczeni rzemieślnicy, używając profesjonalnego sprzętu, wykonają pracę naprawy opon w ciągu jednego dnia. 

Naprawa opon: jakie technologie istnieją?

Naprawa opon jest bardzo ważna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort podczas prowadzenia samochodem. Naprawa opony pozwala na zniwelowanie wielu uszkodzeń mechanicznych, eksploatacyjnych, fabrycznych czy montażowych — w przypadku wystąpienia przecięcia ścianki bocznej czy starcia gumy, a także pojawienia się wgłębień o niewielkiej głębokości. 

Serwis Felgilab podczas naprawy opon stosuje zarówno techniki na zimno, jak i na gorąco — dobierane są one w zależności od rodzaju opon i typu uszkodzenia. Do najpopularniejszych technologii wykorzystywanych przez nas zalicza się:

 • TAP RAP. Innowacyjna metoda pozwalająca na naprawę opony o szerokim zakresie uszkodzeń. Jest to uniwersalne rozwiązanie dla ogumienia wszystkich rodzajów, które zazwyczaj znacząco przewyższają możliwości innych dostępnych metod naprawy opon.
 • REMA TIP TOP. Nowoczesny sposób na naprawę uszkodzonych opon do samochodów osobowych, ciężarowych i wielkogabarytowych. Przeprowadzenie naprawy opony przy pomocy tej techniki wymaga certyfikowanego sprzętu, materiałów marki REMA TIP TOP, a także odpowiedniego doświadczenia i zdobytych certyfikatów firmy TIP-TOPOL.

Wybór odpowiedniej technologii naprawy zależy od rodzaju opony, a także lokalizacji, charakteru i stopnia uszkodzenia. Nasi specjalisty posiadają niezbędną umiejętności oraz stosują wysokiej jakości materiały eksploatacyjne, aby dać drugie życie Twoim oponom.

Naprawa opon na gorąco: co to jest?

Jest to specjalistyczna technologia, w której uszkodzone opony wracają do stanu roboczego dzięki zastosowaniu gumy ze specjalnie przygotowanej mieszanki, która ma właściwości podobne do obecnego ogumienia. Naprawa wykonywana są przy użyciu wysokiej temperatury i specjalistycznego sprzętu. Ta metoda służy do naprawy opony uszkodzonej z boku lub do przywrócenia bieżnika.

W przeciwieństwie do naprawy opon sznurem (co należy uznać za naprawę awaryjną przez kierowcę na drodze), naprawa opony na gorąco wymaga doświadczonego specjalisty i odbywa się w profesjonalnym warsztacie:

 1. Proces rozpoczyna się od identyfikacji uszkodzonej części opony. Może to być dziura spowodowana przez gwoździe, śruby, czy inne obce ciała wbite w gumę. Następnie mechanicznie usuwa się te przedmioty.
 2. Po usunięciu obcych przedmiotów mechanik wykonuje otwór w miejscu uszkodzenia przy użyciu specjalnego narzędzia. To pozwala na dostęp do wnętrza opony, gdzie naprawa będzie przeprowadzana.
 3. Następnie wkładana jest wstawka, która składa się z materiału wulkanizacyjnego lub klejonego kauczuku. Starannie jest umieszczana w otworze, a następnie podgrzewana z pomoca specjalnego narzędzia. Dzięki temu klejone lub wulkanizowane wstawki łączą się z gumą tworząc trwałe i niezawodne połączenie.

Naprawa opon na gorąco ma kilka istotnych zalet. Po pierwsze, naprawione opony zachowują swoje właściwości i wytrzymałość, ponieważ nie muszą być wymieniane na nowe. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ naprawa kosztuje znacznie mniej niż zakup nowego ogumienia. 

Dodatkowo naprawa na gorąco w Felgilab pozwala na przywrócenie ogumienia do pierwotnej wydajności. Naprawiona opona zyskuje pełną trwałość i elastyczność, co przekłada się na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Warto zaznaczyć, że technologia jest dostępna dla różnych rodzajów ogumienia, takich jak opony letnie, zimowe i całoroczne. Dlatego jest ona szeroko stosowana i doceniana przez właścicieli pojazdów oraz mechaników w branży motoryzacyjnej.

Jakie rodzaje opon naprawiamy?

Felgilab to serwis od ponad 7-letnim doświadczeniu, który specjalizuje się w realizacji usług, takich jak wymiana i naprawa opon o różnorodnych rozmiarach i gatunkach. Zastosowanie nowoczesnych technologii i umiejętności specjalistów sprawiają, że możemy zagwarantować swoim klientom realizację naprawy opon, takich jak:

 • opony osobowe,
 • opony ciężarowe,
 • opony rolnicze,
 • opony przemysłowe,
 • opony budowlane,
 • opony wielkogabarytowe,
 • opony OTR.

Zdecydowanie się na usługi Felgilab pozwala na przeprowadzenie naprawy opon niemal każdej usterki: nakłuć, skaleczeń, wzdęć, wgnieceń, pęknięć bocznych, niskiego ciśnienia, zniekształceń bieżnika i innych uszkodzeń wynikających z eksploatacji samochodu. 

Mamy zawsze dostępne zestawy opon o rozmiarach od 12 do 22 cali z dużym wyborem wzorów bieżnika. Używamy nowoczesnego sprzętu i oryginalnych materiałów producentów, aby dokonać szybkich i niezawodnych napraw.

Ile kosztuje naprawa opon w Warszawie?

Cena naprawy opon może się różnić w zależności od rozmiaru opony, rodzaju uszkodzenia, kosztów materiałów eksploatacyjnych i pracy specjalisty. Ogólnie, cena w Warszawie waha się w przedziale od 40 do 100 złotych za szt. 

Należy pamiętać, że cena naprawy opony zależy również od lokalizacji uszkodzenia. Na przykład naprawa boku opony na gorąco lub obszaru w jej pobliżu może być trudniejsza i wymagać specjalnych materiałów — co zwiększa koszty. 

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze, odwiedź nasz warsztat. Felgilab to renomowany serwis opon, który oferuje uczciwe ceny i wysoką jakość usług.

Serwis opon w Warszawie

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem specjalizujemy się w naprawie i serwisowaniu samochodów wszystkich marek w mieście Warszawa. Klienci wybierają nasz serwis i polecają nas znajomym, ponieważ:

 • oferujemy zestaw specjalistycznych usług w jednym miejscu — od diagnostyki i naprawy opon do malowania i piaskowania felg;
 • realizujemy usługi, takie jak wulkanizacja, naprawa i wymiana opon w samochodach osobowych, ciężarowych czy wielkogabarytowych;
 • proponujemy serwis mobilny — możemy odebrać od Ciebie koła do malowania felg w mieście Warszawa, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas;
 • bierzemy na siebie odpowiedzialność za wykonaną usługę i potwierdza to udzieleniem 12-miesięcznej gwarancji na dokonane naprawy opon.

Świadczymy usługi wysokiej jakości i naprawiamy to, czego inni nie mogą zrobić! Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami lub zamów rozmowę — oddzwonimy w ciągu 15 minut i doradzimy w sprawie szczegółów dotyczących serwisu opon.

Farby których stosujemy

 • Naprawa opon
 • Naprawa opon
 • Naprawa opon
 • Naprawa opon
 • Naprawa opon