kontakt.felgilab@gmail.com Godziny otwarcia: 8.00 - 17.00

pl Ulica Warszawska 49, 05-090 Dawidy (4 km od Al. Krakowskiej)

Serwis opon

Serwis opon

Serwis opon Felgilab to miejsce, gdzie można wymienić lub naprawić opony samochodowe w samym centrum Polski. Dzięki profesjonalnej obsłudze i szerokiemu wyborowi opon, wybierają nas kierowcy, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo i stan swojego pojazdu. 

Świadczymy serwis w zakresie regeneracji felg i przechowywania opon w Warszawie. W ten sposób w jednym miejscu znajdziesz wszystkie niezbędne usługi potrzebne do utrzymania Twojego samochodu w jak najlepszy stanie.

Dlaczego okresowa zmiana opon jest ważna?

Opony są jednym z najważniejszych elementów pojazdu zapewniający zwrotność i komfort podczas jazdy. Zużyty bieżnik może spowodować utratę kontroli nad pojazdem i zagrozić bezpieczeństwu na drodze. Nowe lub odnowione ogumienie wręcz przeciwnie — zapewni stabilność samochodu w różnych warunkach pogodowych. 

Świadcząc serwis oponiarski dbamy o bezpieczeństwo Twojego ogumienia z najwyższą starannością. Nasi specjaliści posiadają duże doświadczenie i pracują na profesjonalnym sprzęcie, dlatego zaufali nam właściciele samochodów z całej Warszawy. 

Regularna kontrola i naprawa oraz sezonowa wymiana opon w Felgilab przynosi szereg korzyści, m.in:

 • Bezpieczeństwo: Sezonowa wymiana ogumienia wpływa na bezpieczeństwo jazdy na drodze. Zależy to od kilku czynników, w tym:
 • wzoru bieżnika — opony letnie mają bieżnik z szerokimi podłużnymi rowkami niezbędnymi do skutecznego odprowadzania wody w warunkach deszczu. Komplet zimowy różni się bardziej złożonym wzorem, aby zapewnić lepszą przyczepność i prowadzenie na śniegu i lodzie.
 • składu materiałów — ogumienie zimowe jest znacznie bardziej miękkie i dlatego są w stanie wytrzymać ekstremalne temperatury. Opony letnie natychmiast twardnieją na mrozie i tracą swoje właściwości.
 • Oszczędność paliwa: Zużyte opony tracą swoje pierwotne właściwości, co prowadzi do większego wykorzystywania paliwa przez pojazd. Wymiana na nowe opony pomaga zaoszczędzić do 10% paliwa.
 • Lepsza trakcja: Stare opony tracą głębokość bieżnika, co może prowadzić do gorszej trakcji na mokrej i śliskiej nawierzchni. Wymiana na nowe ogumienie zwiększa przyczepność i poprawia kontrolę nad pojazdem.
 • Oszczędność pieniędzy: Naprawa opon na czas w Felgilab jest tańsza niż zakup nowego kompletu gum w innym polskim centrum serwisowym.

Niezależnie od tego, czy szukasz zmiany ogumienia, czy też potrzebujesz naprawy, nasz serwis opon w Warszawie zapewni Ci usługę. Mamy duże doświadczenie w serwisie opon i pracujemy z ogumieniem wszystkich marek i rozmiarów.

Kiedy trzeba zmienić opony?

Niektóre oznaki zużycia i deformacji mogą wskazywać, że nadszedł czas, aby odwiedzić serwis opon. Podczas regularnego sprawdzania stanu ogumienia należy zwrócić uwagę na:

 • Głębokość bieżnika: Zalecamy wymianę gum gdy głębokość bieżnika spadnie poniżej 2,5 mm. Oznacza to, że ogumienie traci swoje właściwości i zwiększa się ryzyko poślizgu.
 • Zużycie: Opony nie powinny mieć oznak zużycia, takich jak pęknięcia, wybrzuszenia, nacięcia i zmiany ciśnienia powietrza.
 • Długość użytkowania: Opony powinny być wymieniane co 3–5 lat niezależnie od ich stanu, ponieważ ich właściwości fizyczne ulegają degradacji z upływem czasu.
 • Przebieg pojazdu: Przy dużym przebiegu pojazdu, opony częściej wymagają wymiany niż w przypadku pojazdu z małym przebiegiem, ponieważ szybciej się zużywają.

Warto również zwrócić uwagę na warunki terenowe. Jeśli podróżujesz w terenie, wybierz opony dopasowane do warunków drogowych. Tym bardziej w przypadku częstych podróży w niezadbanych regionach Polski, jeżeli chodzi o drogi.

Ile kosztuje serwis opon w Warszawie?

Cena serwisu opon w Polsce jest różna w zależności od kilku czynników: 

 • rozmiaru kół i marki opon;
 • stopnia uszkodzenia felg lub opon;
 • typu pojazdu;
 • materiału z jakiego zostały wykonane felgi (wymiana na felgi stalowe będzie znacznie tańsza niż w przypadku felg aluminiowych, które wymagają większej uwagi i precyzji);
 • dodatkowych usług (naprawa uszkodzeń, montaż zaworów lub czujników);
 • cenniku i reputacji serwisu, a także miasta Polski, w którym są wymieniane itp.

Koszt wymiany opon w Warszawie waha się od 100 złotych wzwyż. Cena w naszym centrum serwisowym zaczyna się od 140 złotych za komplet opon 12–16 cali do samochodu osobowego. W przypadku pojazdów typu SUV i BUS zapłacisz 160 złotych.

Im większy rozmiar koła, tym wyższy koszt usług. Na przykład wymiana opon jest droższa w przypadku pojazdów typu BUS i SUV, niż w przypadku samochodów osobowych. 

Dlaczego warto pojechać na serwis opon w Felgilab?

Polski rynek oponiarski rozwija się dynamicznie, oferując coraz więcej nowych technologii i rozwiązań dla kierowców. Znajdujemy się w samym sercu Polski i oferujemy naszym klientom usługi na najwyższym poziomie, wykorzystując innowacyjny sprzęt.

Jakie usługi realizujemy?

 • Odnawiamy i naprawiamy uszkodzone felgi.
 • Wymieniamy opony wszystkich popularnych marek i rozmiarów (od 12–16 do 22 cali).
 • Wykonujemy toczenie felg i rantów CNC.
 • Regenerujemy zaciski hamulcowe.

Malujemy również felgi samochodowe autorską technologią Felgilab, której nie posiada żaden inny serwis na terenie Polski. Dzięki temu felgi nabywają lustrzany wygląd i nawet stare felgi wyglądają jak nowe.

Usługę lakierowania felg realizujemy w 3–10 dni robocze. Na życzenie klienta możemy odebrać felgi do lakierowania w Warszawie. Jeśli klient sam zostawia koła w naszym serwisie, termin ten wynosi do 7 dni roboczych. Wszystkie inne naprawy realizujemy w ciągu jednego dnia roboczego. 

Szukasz niezawodnego i profesjonalnego serwisu opon w Warszawie? Nasz zespół zadba o to, aby Twoje opony były w szczytowym stanie i zapewniły najlepszą możliwą obsługę. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług oponiarskich.

Cena serwisu opon

Przełożenie opony z wyważeniem
Rozmiar Samochody osobowe SUV oraz BUS
12-16 200 zł komplet ( 50 szt.) 220 komplet ( 55 szt.)
17 220 komplet ( 55 szt.) 240 komplet ( 60 szt.)
18 260 komplet ( 65 szt.) 280 komplet ( 70 szt.)
19 300 komplet ( 75 szt.) 320 komplet ( 80 szt.)
20 360 komplet ( 90 szt.) 380 komplet ( 95 szt.)
21 420 komplet ( 105 szt.) 440 komplet ( 110 szt.)
22 460 komplet ( 110 szt.) 480 komplet ( 115 szt.)

Farby których stosujemy

 • Serwis opon
 • Serwis opon
 • Serwis opon
 • Serwis opon
 • Serwis opon